شما در حال مشاهده هستید ویژگی و کاربرد درب ضد حریق

ویژگی و کاربرد درب ضد حریق

درب ضد حریق چیست؟

ویژگی و کاربرد درب ضد حریق, شرکت  تیتان دُر سازنده انواع درب های ضد سرقت در ساری و در سراسر استان مازندران به شما بزرگواران خدمات ارائه میدهد.. 

درب ضد حریق همان طور که از نام پیداست در برابر آتش سوزی مقاوم بوده و آسیب نمی بیند. به آن درب دود بند نیز گفته می شود زیرا از ورود دود آتش سوزی ممانعت به عمل می آورد. استفاده از درب های ضد حریق این روز ها علاوه بر نیروگاه ها، ادارات و بیمارستان ها، در منازل مسکونی هم رواج یافته است.

جنس درب ضد حریق از فولاد می باشد که روی آن ها با رنگ های کوره ای پوشانده شده است. پشم سنگ نسوز هم که عایق حرارت است در داخل این درب ها قرار گرفته است که معمولا تا حداکثر 4 ساعت می تواند دمای 800 درجه سانتی گراد را هم تحمل کند.      ویژگی و کاربرد درب ضد حریق

درب های ضد حریق استاندارد های جهانی دارند که در صورتی می توانیم آن ها را، به عنوان درب ضد حریق بشناسیم که مطابق با این استاندارد ها باشند. البته این استاندارد ها هر ساله به روز رسانی می شوند و مواردی که خطر ساز بوده است.برای شان اصلاح می شود. به همین دلیل مهم است که سازندگان مدام اطلاعات و الزامات ساخت را به روز کنند و مطابق با مدل های روز جهانی تغییرات را اعمال کنند.

ویژگی و کاربرد درب ضد حریق

ویژگی و کاربرد درب ضد حریق

درب ضد حریق چه ویژگیهایی دارد ؟

درب ضد حریق همانطور که از نامش پیداست دارای مقاومت در برابر آتش و حرارت تا حداقل یک ساعت است . این مقاومت درب ضد حریق در برابر سوانح آتش سوزی علاوه بر بالا بردن ایمنی ساکنین ، در هنگام حادثه از شدت آسیب.به سازه هم به میزان قابل توجهی میکاهد .

درب ضد حریق در ابعاد استاندارد 105*210 و یا 110*210 با وزن تقریبی 80 کیلوگرم از جنس ورق آهن با ضخامت تقریبی 1.5 میلی متر ساخته میشود ، و در داخل آن از پشم سنگ استفاده میشود ، که در برابر آتش و گرما تا دمای 850 درجه توان مقاومت دارد .

درب ضد حریق روی چهارچوب آهنی نصب میگردد، و دارای درزگیرهایی است که از عبور گازها و دود جلوگیری مینمایند.

همچنین رنگ پوشش فام الکترواستاتیک پودری است ، که در رنگ های مختلف مثل سفید ، کرم ، قرمز و …. وجود دارد .

قفلی که در درب ضد حریق مورد استفاده قرار میگیرد ، قفل آنتی پنیک بوده که دارای گارانتی باشند .شایان ذکر است درب ضد حریق را هم میتوان خارج از ابعاد استاندارد ( در صورت تایید سازمان آتش نشانی ) تولید کرد ، که البته مستلزم هزینه و وقت بیشتری خواهد بود .

درب ضد حریق در مدل ها و رنگ های متنوع و لیست قیمت در سایت موجود میباشد ، که با مشاهده عکس ها و مشخصات فنی میتوانید درب مورد نظر خود را انتخاب نمایید .درب ضد حریق در چه ساختمان هایی نصب می شود؟
درب ضد حریق کاربردهای گسترده ای دارد. این درب به دلیل ویژگی های متعدد در ساختمان های مختلف نصب می شود.

 محل های نصب درب ضد حریق

ساختمان اداری: یکی از کاربردهای درب ضد حریق، نصب این درب ها در ساختمان اداری است. نصب درب ضد حریق در ساختمان های ادارای مانع نفوذ آتش به بخش های مختلف ساختمان می شود.

به طور معمول درب ضد حریق را در بخشی نصب می کنند که مربوط به بایگانی پرونده ها است.

ساختمان مسکونی: ساختمان های مسکونی بهترین گزینه برای نصب درب های ضد حریق می باشند. نصب درب ضد حریق در ساختمان های مسکونی مانع انتشار آتش سوزی و دود آتش به داخل محیط ساختمان می شود. معمولاً در ساختمان ها، درب ضد حریق در پاگردها و ما بین پله‌های اضطراری نصب می‌شود.

بیمارستان و مراکز درمانی: در بیمارستان ها و مراکز درمانی خطر احتمال بروز آتش سوزی بیشتر از سایر مکان ها است. درب ضد حریق باید در جلوی درب بیمارستان و مراکز درمانی نصب شود تا آتش به داخل بیمارستان نفوذ پیدا کند.

آشنایی با کاربرد های درب ضد حریق

همه شما تا حدودی اطلاعاتی در باره دربهای ضد حریق کسب کرده‌اید اما در این مطلب به توضیحات بیشتری درباره این نوع درب ها می پردازد.

همانطور که از اسم این نوع درب ها مشخص است مقاومت آنها در برابر حرارت و آتش بسیار زیاد است و امکان آسیب دیدن آنها در شرایط حریق وجود ندارد و یا احتمال آن بسیار کم است.

البته لازم به توضیح است که این میزان مقاومت در شرایط آتش سوزی به ضریب امنیتی درب نسبت به آتش بستگی دارد.

کاربرد درب ضد حریق فولادی

گاهی برای بالا بردن کیفیت طرح های ضد حریق فولادی از پشم شیشه و پشم سنگ که متریال نسوز هستند استفاده می شود.

در بخش های قبلی درباره انواع درب های ضد حریق و درب های فولادی توضیح مختصری داده شد.

در بین این در ها از پشم های نسوز ای همچون پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می شود که مقاومت درب را حدود ۴ ساعت افزایش می دهد.

این درب ها ظاهر سنگینی دارند از این رو مناسب استفاده برای فضا های بزرگی همچون کارخانه ها و محیط های صنعتی که احتمال آتش زا بودنشان بسیار است هستند.

اما امروزه تولید کنندگان توانستند این نوع درب ها را با ظاهر ظریف تر و زیباتری برای واحد های مسکونی ارائه نمایند. کاربرد درب های ضد حریق برای راه پله های فرار بسیار توصیه می شود.

و در آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


درب ضد سرقت فلزی, درب ضد سرقت سفارشی, ساخت درب ضد سرقت سفارشی, تولید درب ضد سرقت سفارشی, درب ضد سرقت سفید, سفارش ساخت درب ضد سرقت, درب ضد سرقت سفارشی فلزی, قیمت درب ضد سرقت فلزی, تولید درب ضد سرقت تهران, تولیدی درب ضد سرقت, تولید چهارچوب درب ضد سرقت, بهترین تولید کننده درب ضد سرقت, تولیدی درب ضد سرقت تهران, تولید درب ضد سرقت ساری, بهترین تولیدی درب ضد سرقت, تولید کننده درب ضد سرقت در تهران,قفل شفتی ریموت دار, انواع کلید درب منزل,درب ضد سرقت در ساری,انواع کلید قفل,قفل الکترونیکی درب ضد سرقت, قفل هوشمند درب ضد سرقت

 

دیدگاهتان را بنویسید