شما در حال مشاهده هستید ابعاد درب ضد سرقت چقدر است

ابعاد درب ضد سرقت چقدر است

ابعاد درب ضد سرقت

ابعاد درب ضد سرقت چقدر است, ابعاد درب ضد سرقت تک لنگه یا دولنگه همواره یکی از مهم ترین سوال ها مطرح شده بین مشتریان عزیز می باشد.

همانطور که می دانید تغییر ابعاد دربهای ضد سرقت و افزایش طول و یا عرض آن، موجب بالا رفتن قیمت نهایی درب می شود.

از این رو وارد کنندگان و مصرف کنندگان دربهای ضد سرقت مایل اند از درب با ابعاد استاندارد (تولید شده توسط شرکت سازنده) استفاده نمایند و سفارش های خود را به سمت همان ابعاد پیشنهادی ببرند تا بتوانند هزینه خرید و همچنین مدت زمان تحویل درب را کاهش دهند.

لازم به ذکر است قبل از خریدن لوازم ایمنی برای درب های خود ابتدا ضخامت، ارتفاع و عرض درب را در نظر بگیرید تا بهترین گزینه برای منزلتان انتخاب نمایید.

ابعاد درب ضد سرقت چقدر است

ابعاد درب ضد سرقت دو لنگه

برای درب ضد سرقت دو لنگه نهایتا می تواند ۲ متر باشد و بیشتر از این عرض باید ساخت سفارشی مد نظر گرفته شود. اندازه درب ضد سرقت ترک و ایرانی طبق همین موارد تاثیر خاصی بر شرایط نصب ندارد اگرچه نصب و حمل درب های ضد سرقت دو لنگه بسیار سخت تر تک لنگه می باشد و نصب این نوع درب ها نیازمند استفاده از نصب های مجرب می باشد که شرکت تیتان دُر از این ویژگی برخوردار است.

کارخانه برای ساخت درب های سفارشی با عرض و طول بیشتر باید از ورق های کات شده ی با عرض و طول بیشتر استفاده کند. ابعاد درب ضد سرقت دو لنگه نهایتا می تواند تا ۲ متر باشد و بیشتر از این عرض باید ساخت سفارشی مد نظر گرفته شود.

سایز درب ضد سرقت را چگونه محاسبه کنیم؟

این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح می دهیم: ابعاد استاندارد درب ضد سرقت تک لنگه ( ۱۰۵*۲۱۰ ) و(۱۱۰*۲۱۰ ) سانتی متر می باشد. فضای مورد نیاز نصب برای ساب فریم از عرض 2 سانتی متر و ارتفاع 1 سانتی متر بزرگتر ساخته می شود. قطر چهار چوب درب ضد سرقت 18 سانتی متر است.

تعیین اندازه ارتفاع درب: به منظور مشخص نمودن ارتفاع درب باید اندازه بخش داخلی چهارچوب که در آن مرتفع‌ ترین قسمت درب قرار می‌گیرد را اندازه‌ گیری نمایید.

عرض درب: به منظور اندازه گیری عرض قاب درب باید در قسمت بالا، وسط و پایین قاب اندازه‌ گیری را انجام دهید تا در صورت اختلاف ابعاد، بتوانید سفارش خود را منطبق با اندازه مورد نیاز ثبت کنید.

ضخامت درب: توجه نمایید که رایج‌ ترین ضخامتی که در حال حاضر برای ساخت درب مورد استفاده قرار می گیرد 35 میلی‌ متر است. اما درب‌ هایی با ضخامت 40 یا 44 میلی‌متر نیز در بازار موجود هستند.

نکات مهم در اندازه گیری طول و عرض درب ضد سرقت

اما پس از آن چه در خصوص عرض درب ضد سرقت و طول و ارتفاع این درب ها مواردی بیان شد لازم است بدانید اگر شما بخواهید شخصا اندازه چهارچوب درب ضد سرقت را بگیرید.باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. البته بهتر است این کار را به متخصصان بسپارید زیرا اندازه گیری این درب ها پیچیدگی های خاصی داشته.و در صورتی که به اشتباه انجام گیرد مشکلاتی به وجود خواهد آورد. اما دقت داشته باشید برای اندازه گیری این درب ها لازم است بعد از اتمام کف و دیوارها اقدام نموده زیرا ارتفاع کف و عرض دیوار به شدت در اندازه نهایی ارتفاع این درها تأثیر می‌گذارد.

همچنین باید به اندازه شکاف بین درب و چهارچوب دقت نموده به طوریکه این فضا باید به درستی توسط فوم پوشش داده شود و هرچه این همه فاصله کمتر باشد عایق بهتری در برابر صدا و گرما خواهد بود.

از طرفی دقت داشته باشید که باید میلی متر اندازه بگیرید یعنی باید تمامی ابعاد را به میلی اندازه زده و عرض های شکاف را در اطراف محیط در نظر بگیرید. درب شما باید مستطیل باشد یعنی زاویه داخلی ۹۰ درجه داشته و همچنین دو قطر را اندازه گرفته و مقایسه کنید.

در صورتی که نیاز به ساخت سفارشی درب ضد سرقت داشتید حتی الامکان از ۲۳۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر این اندازه نباید.بیشتر شود زیرا در غیر این صورت موجب سنگینی ‌در و افتادگی آن شده و بعد از مدتی مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

آیا با تعویض درب ضد سرقت نیازی به تغییر چهارچوب دارید؟

بازشوی مفید برای این درب ها 90 سانتی متر می باشد. اگر داخل دهانه چهار چوب حداقل اندازه 97 سانتیمتر در عرض و 205 سانت در ارتفاع را داشتیم.می توان با سفارش درب در ابعاد مورد نظر از همان چهار چوب قبلی استفاده نمایید. اما اگر کوچکتر از این فضا را در اختیار داشتید حتما باید چهار چوب درب را عوض نمایید.

نصب درب با سایز نامناسب برای شما چه مشکلاتی به همراه خواهد داشت؟

ساخت درب های ضد سرقت با ابعاد و اندازه‌های دقیق، روی عملکرد و امنیت آن تاثیر زیادی دارد. اگر این اندازه‌ها دقت ننمایید ممکن است با مشکلات زیر مواجه شوید:

اگر اختلاف بین اندازه درب و اندازه چهارچوب زیاد باشد، درب نمی‌ تواند به خوبی بر روی چارچوب سوار شود.و در نتیجه باز و بسته شدن درب با مشکل روبرو خواهد شد. برای حل این مشکل باید در اطراف درب درز‌هایی ایجاد نمود که خاصیت عایق‌ بندی درب را کاهش خواهد داد.
اندازه‌ گیری و ساخت درب با ابعاد درست روی عملکرد لولاها نیز تاثیر خواهد گذاشت. اگر درزی بین درب و چهارچوب باشد، لولاها قادر نخواهند بود درست تنظیم شوند و در نتیجه درب به خوبی بسته نمی‌ شود.
رگلاژ درب به خوبی انجام نمی شود و در نتیجه بین لولاها فاصله افتاده و خاصیت ضد دیلم درب ضد سرقت از بین.خواهد رفت که منجر به کاهش امنیت درب می شود.

و در آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید. .


درب ضد سرقت فلزی, درب ضد سرقت سفارشی, ساخت درب ضد سرقت سفارشی, تولید درب ضد سرقت سفارشی, درب ضد سرقت سفید, سفارش ساخت درب ضد سرقت, درب ضد سرقت سفارشی فلزی, قیمت درب ضد سرقت فلزی, تولید درب ضد سرقت تهران, تولیدی درب ضد سرقت, تولید چهارچوب درب ضد سرقت, بهترین تولید کننده درب ضد سرقت, تولیدی درب ضد سرقت تهران, تولید درب ضد سرقت ساری, بهترین تولیدی درب ضد سرقت, تولید کننده درب ضد سرقت در تهران,قفل شفتی ریموت دار, انواع کلید درب منزل,درب ضد سرقت در ساری,انواع کلید قفل,قفل الکترونیکی درب ضد سرقت, قفل هوشمند درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید