شما در حال مشاهده هستید انواع درب ضد حریق

انواع درب ضد حریق

درب ضد حریق چیست؟

انواع درب ضد حریق, شرکت  تیتان دُر سازنده انواع درب های ضد سرقت در ساری و در سراسر استان مازندران به شما بزرگواران خدمات ارائه میدهد..

به مدلی از درب ها گفته می شود که در مقابله حریق و انتشار آتش به مکان های دیگر مدت ساعات زیادی مقاومت می کند.      انواع درب ضد حریق

این نوع درب ها بر اساس ساختار و مکان مورد استفاده آن از متریال مختلفی ساخته شده و به دلیل نوع ساخت و مراحل ساخت این درب ها موجب شده تا یک درب مقاوم در برابر حرارت و شعله های آتش باشد.

در ساختمان ها برای ایجاد کردن فضایی امن و مستقل از درب هایی استفاده می کنند که برای تامین ایمنی ساختمان این نوع درب ها باید از نوع درب ضد حریق باشد تا در زمانی که در بسته است مانع از پخش آتش به سایر نقاط شود و زمانی هم که درب باز می باشد امکان عبور راحتر و سریع تر ساکنین بوجود آید. در نتیجه درب ضد حریق با این امکان که جلوی نفوذ آتش در مدت زمان طولانی را به بخش های دیگر می گیرد موجب عبور راحت و سریع افراد در شرایط سخت و اضطراری نیز می شود.

به منظور خرید و اطلاع از قیمت درب ضد حریق با تیتان دُر تماس بگیرید.

انواع درب ضد حریق

انواع درب ضد حریق

ضرورت درب ضد حریق

سالانه در سراسر جهان در اثر عدم رعایت اصول و استانداردهای تدوین شده برای ساختمان ها، حوادث و سوانح دلخراش و جبران ناپذیری از قبیل جراحات و تلفات جانی و خسارات مالی اتفاق می افتد.

بر همین اساس همواره سازمان های جهانی در تلاشند تا استانداردهایی را تدوین کنند که ضامن ایمنی ساختمان برای جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه باشند.

شرکت تیتان دُر با هدف بالا بردن سطح ایمنی ساختمان ها در برابر حریق با بهره گیری از نیروهای متخصص در تلاش .برای تولید کالای مطابق با استاندارد و بهترین کیفیت می باشد.

درب مقاوم در برابر حریق با توجه به میزان مقاومت در برابر آتش نقش مهمی در زمینه محافظت در برابر آتش و پیشگیری از ضرر و زیان دارند. این درب ها به عنوان عایقی در برابر حریق برای جلوگیری از انتشار آتش و دود در بخشهای مختلف ساختمان به کار می روند.

درب های ضدحریق، فراری ایمن از سازه ها و ساختمانها را در مواقع وقوع آتش، زلزله و غیره امکان پذیر می نماید.

انواع درب ضد حریق

درب ضد حریق نوع های مختلفی دارد و در منازل مسکونی، ادارات و بیمارستان ها کاربرد های مختص به خودش را دارد. این درب ها به دو گروه تک لنگه و دو لنگه تقسیم می شوند.

در مکان های عمومی مانند بیمارستان ها، تئاترها و سینماها، فرودگاه ها و سایر مکان های عمومی و پر جمعیت، اغلب از درب های دوبل استفاده می شود.تا افراد حاضر در این مکان ها بتوانند با کمترین تاخیر از طبقه ای که آتش در آن رخ داده است، خارج شوند.

درب ضد حریق فلزی 

درب ضد حریق فلزی در ساختمان هایی که ارتفاع آنها کمتر از 23 متر باشد باید مطابق با استانداردهای آتش نشانی.و تاییدیه سازمان نظام مهندسی استفاده شود و برای ساختمان هایی با ارتفاع بالای 23 متر باید مطابق با استاندارهای UL دار عمل کرد.

درب ضد حریق فلزی باید دارای دستگیره های بازشو از پشت به همراه آرام بند باشد.

درب ضد حرق فلزی دارای درب و چهارچوب فلزی می باشد. روکش چهار چوب استفاده شده برای چهارچوب و درب از جنس ورق های گالوانیزه فولادی می باشد.

در داخل درب ضد حریق از ماده مهمی استفاده می شود که تا دمای 850 درجه در مقابل حرارت و دما مقاومت نشان می دهد.

درب ضد حریق فلزی را می توان در رنگ های دلخواه یافت همچنین برای یراق آلات مورد استفاده در این درب ضد حریق نیز باید.از متریالی استفاده شود که در برابر آتش مقاومت بالایی داشته باشد و درز گیر استفاده شده نیز باید مطابق با استاندارد ها باشد.زیرا نقش بسیار مهم و بسزایی در جلوگیری از خروج دود و گازهای سمی ناشی از آتش سوزی به بیرون ایفا می کند.

درب های ضد حریق فلزی دارای ضخامت 5.5 سانتی متر می باشد و به دلیل ضخامت بالای درب امکان نصب درب فلزی بر روی چهارچوب چوبی وجود ندارد.

بر اساس استاندارهای آتش نشانی درب ضد حریق فلزی باید دارای وزن تقریبی 100 کیلو گرم، یراق آلات مورد.استفاده آنتی پینیک، و نوع دستگیره ها آنتی متر و لولای فنری ومعمولی با جک هیدرولیک و آرام بند باشد. ابعاد درب فلزی ضد حریق بر اساس استاندارد ها باید عرض بین 110-105 سانتی متر باشد .

درب ضد حریق چوبی

درب ضد حریق چوبی که از اسم آن پیداست با چهار چوب چوبی ساخته می شود. در پایین این نوع درب ها یک قسمت متحرک موجود است که در زمان بسته شدن، قسمت محرک پایین می باشد.که باعث می شود تا مانع از ورود دود شود.

ضخامت درب چوبی  متناسب با تایید آتش نشانی باید 1.5 سانتی متر باشد. و باید طبق استاندارد های ساختمانی در ساختمانهای بالای 23 متر از این درب ها که با اصطلاح.به آنها دود بند نیز می گویند، نصب شود.

مطابق استاندارد ها چوب این نوع درب ها باید از نوع خشک و بدون هیچ گونه کنده کاری و بر جستگی باشد.

درب ضد حریق چوبی به دلیل نصب آسان تر و استفاده راحتر از آن نسبت به درب ضد حریق فلزی از طرفداران بیشتری برای استفاده کنندگان دارد.

درب چوبی بر روی چهار چوب فلزی و چوبی امکان پذیر است که بسته به نظر و استاندارد های مطابق با در باید یکی از دو نوع چهارچوب را انتخاب کنید.

درچوبی ضد حریق تماماٌ چوبی که درب و چهارچوب از یک جنس و رنگ چوب می باشد از زیبایی خاص برخوردار است که موجب زیبایی محیط می شود.

درب چوبی ضد حریق مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و به دلیل نوع متریال خاص مورد استفاده و.نحوه تولید آن قیمت بالاتری را نسبت به سایر درب های ضد حریق دارد.

درب ضد حریق شیشه خور

اما درب ضد حریق شیشه دار یا همان درب ضد حریق شیشه ای در اکثر موارد برای اتاق های سرور و کارخانجات و یا مراکز تولید و حساس به کار میرود.که برای چک و بازرسی محل نیاز بیشتری به درب ضد حریق شیشه خور دارند و.نیز 90 درصد درب های ضد حریق که در بیمارستان ها به کار میرود دارای شیشه ضد آتش هستند.

برای ساخت درب ضد حریق شیشه دار باید برش مخصوصی به ورق داد و نوار نسوز کنار شیشه نیز با دقت بالایی نصب شود.چرا که این نوار باید از نفوذ دود نیز جلوگیری به عمل آورد زیرا همانطور که میدانید یکی از عواملی که در هنگام آتش سوزی.از فرار افراد جلوگیری میکند خفگی بر اثر دود آتش سوزی و نفس تنگی حاصل از آن است.

و در آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


درب ضد سرقت فلزی, درب ضد سرقت سفارشی, ساخت درب ضد سرقت سفارشی, تولید درب ضد سرقت سفارشی, درب ضد سرقت سفید, سفارش ساخت درب ضد سرقت, درب ضد سرقت سفارشی فلزی, قیمت درب ضد سرقت فلزی, تولید درب ضد سرقت تهران, تولیدی درب ضد سرقت, تولید چهارچوب درب ضد سرقت, بهترین تولید کننده درب ضد سرقت, تولیدی درب ضد سرقت تهران, تولید درب ضد سرقت ساری, بهترین تولیدی درب ضد سرقت, تولید کننده درب ضد سرقت در تهران,قفل شفتی ریموت دار, انواع کلید درب منزل,درب ضد سرقت در ساری,انواع کلید قفل,قفل الکترونیکی درب ضد سرقت, قفل هوشمند درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید