شما در حال مشاهده هستید تعمیر درب ضد سرقت

تعمیر درب ضد سرقت

ابزار مورد نیاز برای تعمیر درب ضد سرقت

تعمیر درب ضد سرقت, از جمله کارهایی است که بدون دانش کافی و ابزار مورد نیاز نمی توان انجام داد.و یا به نتیجه مورد نظر رسید، به همین منظور توضیحاتی در این مورد ذکر میکنیم.

استفاده از دستگاه جوش کاری در رگلاژ درب

یکی از اساسی ترین ابزاری که در این حوزه کاری مورد نیاز است دستگاه جوشکاری است، که برای جابه جایی لولا ها مورد استفاده قرار میگیرد.و در مواردی برای جوش زدن قسمت هایی از درب ضد سرقت که دچار خرابی شده است استفاده می شود.

چکش و میله آهنی

ابزار پر کاربرد بعدی چکش و میله آهنی در ابعاد ۵۰ سانتی متر است که برای بالا کشیدن درب و یا ایجاد ضربه.در بخش هایی از درب ضدسرقت که دچار تو رفتگی شده است استفاده می شوند و نقش اهرم و ضربه کمکی را ایفا می کنند.

تعمیر درب ضد سرقت

آچار و پیچ گوشتی

برای بازکردن و تعویض قفل ضد سرقت از آچار و پیچ گوشتی مخصوص و لوازم جانبی دیگر که یک جعبه ابزار کامل را شامل می شود استفاده می شود که در شرایط مختلف تعمیرکار به کار می گیرد.

مهم ترین مساله در زمینه تعمیر درب ضد سرقت، بحث عدم توجه افراد به موضوع رفع ایرادهای درب است که در گذر زمان آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد می کند که موجب می شود تا به جای تعمیرات مجبور به تعویض کامل درب ضد سرقت شوید که این مسئله هزینه های زیادی را به خانوار وارد می کند.

رفع عیب صدای جیر جیر درب ضد سرقت

برای اینکه بتوان از شر صدای جیر جیر کردن درب خلاص شد بهتر است با نکات زیر که به صورت مرحله به مرحله ذکر شده عمل شود.:

مرحله 1:

با استفاده از روغن روان کننده روی لولای در اسپری شود و بعد از اسپری کردن چندین بار در باز و بسته شود تا به خوبی داخل به درون لولا نفوذ کند نوع روغنی که انتخاب می شود باید به راحتی قابلیت نفوذ به درون لولا را داشته باشد. برای این کار می توان از روغن دان مخصوص چرخ خیاطی هم استفاده کرد.

مرحله 2:

بعد از انجام روغن کاری اگر همچنان لولا صدا می کند، آن را به صورت کامل به همراه میخ ها درآورده، سپس میخ هایی که به صورت گرده شده هستند و دور صفحات لولا مانده اند باید مشاهده شوند این میخ لولا در اصل صفحات لولا را به روی یکدیگر نگه می دارد. با استفاده از یک انبردست بلند، میخ در جهت حرکت عقربه های ساعت چرخانده شود تا به طور کامل میخ ها در بیایند. دقت شود که در حین انجام این کار میخ ها سر نخورند و به دست و انگشتان هم آسیبی وارد نشود.

انواع اقدامات برای تعمیر درب ضد سرقت

تعمیر، رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت
تعویض قفل/مغزی قفل درب ضد سرقت
تعمیر روکش درب ضد سرقت
تعویض و تعمیر یراق‌آلات درب های ضد سرقت
رفع صدای درب ضد سرقت
تعویض چشمی و دستگیره درب ضد سرقت

ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید !

ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید، معمولاً به دلیل گذر زمان، عوامل محیطی و یا مشکلات فنی اتفاق می‌افتند. از جمله این ایرادات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

از کار افتادن و یا کند شدن قفل : از کار افتادن و یا کند شدن قفل ضد سرقت ممکن است به خاطر تغییرات متوالی آب و هوا به وجود بیاید.

اختلال در عملکرد دستگیره و یا لولاها : مشکل از کار افتادگی و کند شدن، ممکن است برای دستگیره و لولاهای درب نیز بیفتد. این مسئله معمولاً به دلیل زنگ زدن فلز تحت تاثیر رطوبت، گرم و سرد شدن بیش از حد و یا ضربه پیش می‌آید.

شکستن و یا از جا در آمدن لولاها : لولاهای درب سرقت ممکن است به دلیل زلزله و یا ضربه، شکسته و یا از جا در بیایند.

خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ : درب ضد سرقت ممکن است از رگلاژ خارج شده و خوب بسته نشود. این مورد از ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید، بسیار خطرناک بوده و صاحبان ملکی با همچین درب ضد سرقتی، باید هر چه سریع‌تر جهت رفع این مشکل اقدام کنند.

خراب شدن چشمی درب ضد سرقت : از دیگر ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید، می‌توان به خراب شدن.چشمی آن اشاره کرد، که احتمال دارد بر اثر ضربه و یا عواملی مثل گرد و خاک و آتش سوزی رخ داده باشد.

رگلاژ درب ضد سرقت

در واقع به این صورت است که با تنظیم ارتفاع و رفع مشکلات در قسمت لولاها و ایجاد یک تنش و.توازن مستقیم در قطعات چندگانه درب ضد سرقت عملیات رگلاژ صورت می پذیرد.

یکی از بزرگترین دغدغه های امروزه زندگی شهری وجود امنیت و حریم خصوصی و نحوه ایجاد یک محیط امن برای آرامش بیشتر می باشد.که افراد برای برطرف کردن نگرانی های خود حاضر به استفاده از ابزارهای مختلف هستند.
درب ضد سرقت نیز یکی از مواردی است که به شدت در صنعت ساختمان سازی رونق داشته.و روز به روز روند رو به رشدی را تجربه می کند، زیرا امنیت بالا و همچنین زیبایی ظاهری باعث شده تا به یک امر حیاتی تبدیل شود.
این نوع درب ها پس از مدتی استفاده و بنا به دلایل متعددی دچار مشکلاتی میشوند.که نیاز به تعمیر درب ضد سرقت احساس میشود و چون درب های ضد سرقت دارای پیچیدگی های منحصر به فردی هستند،تعمیر و رگلاژ آن نیاز به تخصص داشته و افراد با تجربه.با ابزار مخصوص این کار را انجام می دهند. از مهم ترین علت بسته نشدن درب ضد سرقت می توان خارج شدن درب از حالت رگلاژ باشد.

و در آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید. .


درب ضد سرقت فلزی, درب ضد سرقت سفارشی, ساخت درب ضد سرقت سفارشی, تولید درب ضد سرقت سفارشی, درب ضد سرقت سفید, سفارش ساخت درب ضد سرقت, درب ضد سرقت سفارشی فلزی, قیمت درب ضد سرقت فلزی, تولید درب ضد سرقت تهران, تولیدی درب ضد سرقت, تولید چهارچوب درب ضد سرقت, بهترین تولید کننده درب ضد سرقت, تولیدی درب ضد سرقت تهران, تولید درب ضد سرقت ساری, بهترین تولیدی درب ضد سرقت, تولید کننده درب ضد سرقت در تهران,قفل شفتی ریموت دار, انواع کلید درب منزل,درب ضد سرقت در ساری,انواع کلید قفل,قفل الکترونیکی درب ضد سرقت, قفل هوشمند درب ضد سرقت

 

دیدگاهتان را بنویسید