شما در حال مشاهده هستید درب ضد آب چیست

درب ضد آب چیست

درب ضد آب چیست؟

درب ضد آب چیست, شرکت  تیتان دُر سازنده انواع درب های ضد سرقت در ساری و در سراسر استان مازندران به شما بزرگواران خدمات ارائه میدهد..

درضد آب به درهایی می گویند که علاوه بر حفظ امنیت در برابر نفوذ آب نیز مقاوم باشند.

به طور کلی، این گونه از درب‌ها ضد بخار می‌باشند. به دلیل ساختار متفاوتی که این درب‌ها دارند، طول عمر مفید آن‌ها نیز زیاد است؛ به صورتی که پس از گذشت حداقل 5 الی 10 سال، هیچ گونه پوسیدگی یا کوچک‌ترین خراشی در بدنه‌ی آن‌ها مشاهده نمی‌شود.

ظاهر درب های ضد آب همانند درب های چوبی است با این تفاوت که یک لایه عایق ضد آب به صورت روکش در ساختار این درها به کار رفته است. مواد اولیه به کار رفته در درب ضد آب، یک ماده‌ی ثابت نیست. به همین خاطر، درب‌های ضدآب به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند.

درب ضد آب چیستدرب ضد آب چیست

ویژگی های دربهای ضد آب چیست؟

این نوع درب ها در برابر آب و خط و خش مقاومند؛ حشرات نمی توانند روی سطح آن رشد و تخمک گذاری کنند، ظاهری زیبا و طبیعی دارند.

این نوع دربها اگر دچار آسیب شوند به راحتی قابل تعمیرند. به مرور زمان دچار پوسیدگی و زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند. از طرف دیگر دارای نصب سریع و آسانی هستند.

معمولا دربهای ضد آب از موادی مانند آلومینیوم، پی دی اف، چوب، ملامین و پی وی سی درست می کنند، که در این میان بیشترین مقاومت را پی وی سی خواهد داشت. پس بهترین نوع درب حمام از جنس پی وی سی خواهد بود.

در انتخاب درب حمام و سرویس بهداشتی باید دو نکته را اولویت قرار دهید :

دربها بر اثر رطوبت هیچ آسیبی نبینند.

در صورت بروز آسیب قابل ترمیم باشند.

البته زیبایی و رنگ درب نیز دارای اهمیت است اما گزینه های بالا مهم تر هستند.

تعریف ضد آب بودن درب این است که در مقابل رطوبت مقاوم باشد یعنی هیچگونه آسیبی به آن وارد نشود و صاحب درب هیچ دغدغه ای نداشته باشد و خیالش تا سالیان طولانی از سالم ماندن درب ضد آب خود آسوده باشد.

مواد اولیه و شرایط تولید برای درب های حمام و سرویس بهداشتی اگر استاندارد باشد و همه چیز رعایت شود همه انتظارات را برآورده می کند.

درب سرویس بهداشتی

درب ضد آب چیست

در سرویس بهداشتی هم باید ضد آب باشد تا در صورت برخورد با آب از بین نرود.

جز درب داخلی ساختمان به شمار میروند . درب تیتان در تولید کننده درب های داخلی و درب ضد سرقت در ایران است. خرید اینترنتی در سرویس بهداشتی هم میسر شده است و مراحل آن هم مانند خرید اینترنتی درب ضد سرقت است.

همچنین زیبایی در سرویس بهداشتی هم اهمیت زیادی دارد و باید درب سرویس بهداشتی متناسب با دکوراسیون منزل خود را انتخاب نمایید.

درب حمام

این گونه درب ها از زیبایی چوب برخوردار بوده اما ریسک آسیب دیدن آن نسبت به چوب بسیار پایین می باشد.

درب های فایبرگلاس از قیمت پایین تری نسبت به درب های چوبی برخوردار هستند، اما بدون شک زیبایی چوب طبیعی را نداشته و نسبت به درب های استیل نیز از مقاومت کم تری برخوردار هستند.

اگر تصمیم به خرید درب حمام دارید، باید از نمونه هایی که نسبت به رطوبت مقاوم هستند، استفاده نمایید.

توجه به این نکته از تاب برداشتن درب پس از استفاده جلوگیری می کند.

آیا واقعاً درب چوبی ضد آب هم داریم!؟

اصطلاح درب ضد آب برای درب‌هایی به‌کار می‌رود که با ساختار چوبی تولید می‌شوند. درحالیکه ماهیت چوب به صورتی است که نسبت به آب و محیط مرطوب حساس و آسیب پذیر است.

تقریباً می‌توان ادعا کرد چیزی بنام درب ضد آب چوبی نداریم ،چون بطور کامل نمی‌توان سطح روی درب را پوشش داد بطوری که مانع نفوذ حتی یک قطره آب به مغز چوبی درب شد. چون جای لولا و زبانه قفل درب قسمت‌هایی هستند که مغز چوبی درب دیده می‌شود و در این نواحی راه نفوذ آب به داخل درب باز است.

درب با پوشش رنگ ضد آب

واضح است که برای تولید درب ضد آب چوبی باید اولاً از چوب‌های مقاوم در برابر آب مثل چوب روسی و پلی‌وود استفاده شود و ثانیاً رنگ آمیزی درب با رنگ 100 درصد ضد آب و به نحوی انجام شود که هیچ بخشی از درب، حتی جای اتصال لولاها و زبانه خام و در معرض رطوبت قرار نگیرد تا از نفوذ رطوبت جلوگیری شود.

در مقایسه با درب‌های چوبی با روکش PVC ، درب‌های چوبی رنگ شده از نظر زیبایی و کارایی بهتر هستند. به همین منظور برای تولید انواع درب لابی با چوب طبیعی از روکش رنگ آنتی UV و ضد آب استفاده می‌شود.

مهم‌ترین نقطه ضعف بکارگیری رنگ برای پوشش درب گران قیمت بودن آن است اما با توجه به کیفیتی که دارند همچنان به دیگر متریال ترجیح داده می‌شوند.

 مزایای درب‌های ضد آب چیست؟

  • در انواع شرایط آب و هوایی می‌توان از درب ضد آب استفاده کرد.
  • تمیز نمودن و نگهداری این درب‌ها آسان است.
  • این نوع درب‌ها در برابر موریانه‌ها، حشرات چوب مقاوم هستند.
  • بهترین انتخاب برای سرویس بهداشتی و حمام درب ضد آب است.
  • طول عمر زیادی دارند و دیر دچار پوسیدگی می‌شوند.
  • درب‌های چوبی ضد آب قابلیت رنگ‌آمیزی و سفارشی سازی دارند.
  • در برابر مواد شیمیایی و شوینده مقاوم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید