شما در حال مشاهده هستید درب ضد سرقت دو لنگه چیست

درب ضد سرقت دو لنگه چیست

درب ضد سرقت دو لنگه

درب ضد سرقت دو لنگه چیست, یکی از انواع درب ضد سرقت مورد استفاده برای ساختمان ها،این درب ها هستند. معمولا برای درب لابی ساختمان و درب ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. .

کمتر پیش می آید که این در ها برای ورودی آپارتمان مورد استفاده قرار گیرند. این مسئله به این دلیل است که سایز درب آپارتمان مناسب درب ضد سرقت یک لنکه یا یک و نیم لنگه است.

ابعاد درب ضد سرقت دو لنگه

این درها دارای ابعاد استانداردی هستند که معمولا در این اندازه ها تولید می شوند اما ساخت آنها در ابعاد سفارشی نیز کاری مرسوم است.

بیشتر مشتریان و ساختمان سازان، ابعاد این درب ها را متناسب با وضعیت بنای خود سفارش می دهند. زیرا تغییر اندازه درب ضد سرقت دو لنگه، کاری راحت تر، کم هزیه تر و منطقی تر نسبت به تغییر بنای ساختمان است و از طرفی دست طراحان ساختمان را کاملا باز می گذارد.

دو عدد از انواع پر استفاده این درب ها شامل: درب دو لنگه چوبی ورودی آپارتمان و درب دو لنگه حیاط است.

"</p

درب ضد سرقت دو لنگه چیست

درب ضد سرقت تک لنگه

بسته به کشور تولیدکننده از ابعاد استاندارد و مشخصی برخوردار هستند. این درب‌ها که به صورت آماده و نصب شده روی چهارچوب به فروش می‌رسند معمولا بین 105 تا 110 سانتی‌متر عرض و 210 سانتی‌متر ارتفاع دارند.

بنابراین اگر ساختمان بر مبنای استانداردهای ساخت و ساز طراحی شده باشد؛ معمولا می‌توانید به راحتی این درب‌های آماده را روی آن نصب کنید.

البته حدود 5 سانتی‌متر اختلاف بین ابعاد محل نصب و ابعاد درب قابل جبران است. اما اگر این اختلاف بیش از 5 سانتی‌متر باشد؛ اقداماتی باید قبل از نصب انجام شود که روی هزینه نصب تاثیر مستقیم دارد.

از درب‌های تک لنگه می‌توانید به عنوان درب ورودی ساختمان در واحدهای آپارتمانی استفاده کنید.

در ضد سرقت دولنگه لابی

درب لابی در سال های گذشته و امروز، عموما به صورت دولنگه طراحی و اجرا می شوند.

درب هایی که در بازار به عنوان درب ضدسرقت شناخته می شوند عموما کلمه ضدسرقت آن ها اضافی و بی جا می باشد.

بیشتر تولید کنندگان عموما به دلیل ابعاد نسبتا بزرگ و کم اهمیت بودن درب لابی در میزان امنیت هر خانه و خانواده، از به کار بردن ساختار مناسب و واقعی در زیرسازی و استراکچر این درب امتناع می کنند.

چرا درب ضد سرقت دو لنگه؟

درب ضد سرقت دو لنگه هیچ تفاوتی با یک درب ضد سرقت تک لنگه ندارد و تنها تفاوت آن در ابعاد درب می باشد.اما موضوعی که مهم و قابل توجه است این است که گروه تیتان دُر پیشنهادی را در مقابل شما قرار می دهد که رد کردن آن بسیار سخت تر از پذیرش آن است و این موضوع چیزی نیست جز تبدیل درب چوبی قدیمی به درب تک لنگه.

تفاوت درب تک لنگه و دو لنگه از نظر ساختار

گرچه این دو محصول از نظر ابعادی اختلافاتی با یکدیگر دارند و هر کدام مناسب استفاده در یک مکان خاص هستند؛ اما ساختاری که برای طراحی و ساخت یک درب ضد سرقت استاندارد تک لنگه استفاده می‌شود دقیقا همان ساختاری است که درب‌های دو لنگه بر مبنای آنها تولید می‌شوند.

در حقیقت می‌توان گفت که درب‌های دو لنگه تشکیل شده از دو درب تک لنگه هستند که از نظر چپ یا راست بازشو در مقابل یکدیگر قرار گرفته و به وسیله چهار لولای مستحکم در دو طرف چهارچوب نصب شده‌اند.

در استاندارد تولید این محصولات، هیچ تفاوتی برای ساخت درب‌های تک لنگه و دو لنگه تعریف نشده است. دلیل اصلی طراحی درب‌های ضد سرقت به صورت دو لنگه این است که مشتریان بتوانند بسته به ابعاد فضایی که در اختیار دارند دربی مناسب سفارش دهند.

به غیر از درب‌های دو لنگه، مدلی از درب ضد سرقت نیز وجود دارد که به صورت یک و نیم لنگه تولید می‌شود. این درب‌ها برای مکان‌هایی مناسب هستند که درب‌های تک لنگه برایشان کوچک و درب‌های دو لنگه برایشان بزرگ است.

قیمت درب ضد سرقت دو لنگه

ابعاد این درب ها از تک لنگه به مراتب بزرگتر است. این درب ها ممکن است علاوه بر دو لنگه خود، دارای یک حاشیه و کتیبه چوبی یا شیشه خور نیز باشند و این به معنای استفاده از متریال بیشتر است.

این مسئله باعث می شود این درب ها نسبت به درب های تک لنگه دارای زمان ساخت و هزینه تولید بالاتری باشد.

همچنین به دلیل گسترده تر شدن و پیچیده تر شدن سیستم قفل های آن، زمان رگلاژ و تنظیم آن بیشتر و حساس تر خواهد بود.

تمام این مسائل باعث می شود این درها از نظر  قیمت به مراتب بیشتر از درب های معمولی باشد. قیمت این در ها، گاهی 2 تا 3 برابر درب های تک لنگه مشابه و هم رده خود است.

در این میان قیمت درب ضد سرقت ایرانی به دلیل تولید شدن آنها در ایران، به مراتب کمتر از انواع ترک آن است.

و در آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


درب ضد سرقت فلزی, درب ضد سرقت سفارشی, ساخت درب ضد سرقت سفارشی, تولید درب ضد سرقت سفارشی, درب ضد سرقت سفید, سفارش ساخت درب ضد سرقت, درب ضد سرقت سفارشی فلزی, قیمت درب ضد سرقت فلزی, تولید درب ضد سرقت تهران, تولیدی درب ضد سرقت, تولید چهارچوب درب ضد سرقت, بهترین تولید کننده درب ضد سرقت, تولیدی درب ضد سرقت تهران, تولید درب ضد سرقت ساری, بهترین تولیدی درب ضد سرقت, تولید کننده درب ضد سرقت در تهران,قفل شفتی ریموت دار, انواع کلید درب منزل,درب ضد سرقت در ساری,انواع کلید قفل,قفل الکترونیکی درب ضد سرقت, قفل هوشمند درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید