شما در حال مشاهده هستید نصب درب ضد سرقت چگونه است

نصب درب ضد سرقت چگونه است

شرح نصب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت چگونه است, اگر بخواهیم مراحل نصب درب ضد سرقت را شرح دهیم باید بگوئیم که نصب درب ضد سرقت به دو مرحله ی کلی تقسیم می شود.

در اولین مرحله ما باید فریم را نصب کنیم و در دومین مرحله به نصب درب ضد سرقت و اتصال آن به فریم می پردازیم.
مرحله ی اول: در این مرحله ما می خواهیم چهار چوب درب را درست کنیم، پروفیل های با اندازه ی ذکر شده در بالا را برای این کار به یاری می گیریم. و بعد از ساخت چهار چوب آن را محکم و سفت به دیوار متصل می کنیم.

یکی از مهم ترین عوامل در نصب درب ضد سرقت، اندازه گیری دقیق و میلی متری است، کوچک ترین خطا تمام محاسبات شما را به هم می ریزد.

بعد از این که چهار چوب را به دیوار نصب کردیم آن را با ضد زنگ کامل می پوشانیم و از فرسودگی و زنگ زدن آن جلوگیری می نمائیم.

برای مرحله ی دوم ما چندین روش داریم که در زیر به شرح آن خواهیم پرداخت.

نصب درب ضد سرقت چگونه است

درب ضد سرقت را چگونه نصب می کنند؟

نصب درب ضد سرقت به دو روش با تخریب و بدون تخریب صورت می گیرد. باید توجه داشت که بعد از تخریب و جوشکاری و در نهایت نصب یراق، با اینکه به ظاهر نصب درب کامل شده است ولی می بایست با کمک بتن فضاهای خالی بین دیوار و چهارچوب را پر کرد. این کار از باز شدن درب با کمک جک و دیلم توسط سارقین جلوگیری می کند. از دیگر مزایای نصب اصولی این درب ها می توان به عایق شدن در مقابل گرد و خاک نیز اشاره کرد.

حال پس از رعایت تمام موارد ایمنی و برای زیبایی می توان دور چهارچوب را گچکاری کرد.

نکات مهم هنگام نصب درب ضد سرقت

ابتدا سایز درب ضدسرقت خود را انتخاب کرده بعد اقدام به ساخت فریم کرده فریم به دو صورت قوطی ۸۰*۴۰ یا ۱۰۰*۴۰ ساخته می شود که یک سانت بیشتراز سایز درب، طول و عرض باید باد خور داشته باشد تا درب داخل فریم جا بگیرد فریم به سمت راه پله باید نصب شود . هر ۴ سانت قوطی دیده شود وگرنه درب به دیوار پاگرد گیر کرده و در این صورت باید دیوار را برش داد .

جلوی دربها همیشه از پشت درب بزرگتر است و به اصطلاح قاب چهار چوب درب ضد سرقت است. اگر پشت تا پشت درب به اندازه ۲۱۰*۱۰۵ هست جلوی درب باید ۲۱۳*۱۱۰ باشد.

مراحل نصب درب ضد سرقت

پس از انتخاب درب ضد سرقت و مشخص شدن سایز آن، لازم است گام‌های زیر جهت نصب درب ضد سرقت طی شود:

 ساخت و نصب چهارچوب درب ضد سرقت

طریقه نصب فریم درب ضد سرقتدر صورتی که نصب درب ضد سرقت، در ساختمان نوساز صورت گیرد لازم است چهارچوب جدید نصب شود. در این صورت، در ابتدا با توجه به ابعاد درب ضد سرقت مدنظر شما، چهارچوب درب ساخته خواهد شد. چهارچوب درب ضد سرقت از پروفیل‌های آهنی 8*4 یا 10*4 ساخته می‌شود.

طریقه نصب فریم درب ضد سرقت بدین صورت است که نصب چهارچوب در را باید قبل از سفیدکاری نصب کنید؛ همچنین لازم است عایق‌کاری ضد زنگ چهارچوب انجام شود.

در صورتی که مایل به تبدیل درب به ضد سرقت باشید، ممکن است بتوانید درب ضد سرقت را بر روی همان چهارچوب قدیمی نصب کنید.

 نصب قفل و دستگیره درب ضد سرقت

قفل و دستگیره درب ضد سرقت به صورت مجزا از درب نصب خواهد شد.

پس از خرید درب ضد سرقت، دفترچه راهنمایی به شما ارائه می‌شود که در آن تمامی مراحل نصب قفل ضد سرقت و دستگیره توضیح داده‌ شده است.

اکثر قفل‌ها با دو پیچ متصل می‌شوند. سپس یک دوک نخ‌ریسی را به دستگیره وصل کنید. پس‌ از آن نوبت وصل کردن قفل داخلی است.

 اندازه‌گیری و علامت زدن برای نصب لولا

برای این مرحله بهتر است از یک نفر کمک بگیرید. درب را در چهارچوب قرار بدهید. اطمینان حاصل کنید که شکاف 3 میلی‌متری وجود داشته باشد. سپس محل لولا را علامت بزنید.

 نصب لولا

شما می‌توانید با یک مته 2 میلی‌متری به نصب لولا بپردازید. برای لولاهای پایین و وسط نیز همین کار را انجام دهید.

برای نصب درب ضد سرقت روش‌های متفاوتی وجود دارد که آسان‌ترین و معمول‌ترین روش‌ها را در این مقاله ذکر می‌کنیم. شما باید با توجه به شرایط خودتان از یکی از این روش‌ها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را خلق کنید.

 نصب درب ضد سرقت

دو روش معمول برای نصب درب ضد سرقت وجود دارد که در ادامه معرفی خواهد شد.

روش نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن و بتن ریزی

بهتر است که درب را قبل از نصب باز کرده و چند مرتبه قفل و شب بند آن را باز و بسته کنید تا از عملکرد صحیح سیستم قفل اطمینان حاصل کنید. سپس درب را از قسمت پشت (قسمتی که باله ندارد) وارد چارچوب نموده و آن را کاملا تراز و شاقول کرده و درب را چند مرتبه باز و بسته کنید .

از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل کنید،بعد از اطمینان مجدد از تراز و شاقول بودن، درب را از محل سوراخ های تعبیه شده در قسمت داخلی چارچوب با چند خال جوش موقتا نصب کنید. پس از نصب موقت صحت عملکرد درب را کنترل کنید و سپس اقدام به جوش دادن کامل نمایید.

روش نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت

در صورتی که دیوار هایی که می‌خواهید درب را درون آن نصب نمایید از مقاومت کافی و مناسب برای نصب توسط رول بولت برخوردار باشد (مانند دیوار های بتنی، ۳۵ سانتی متری آجری) می توانید از این روش استفاده کنید.

البته در صورت استفاده از سفال تیغه ای می­‌بایست حداقل ۱۵ سانتی‌متر از لبه داخلی فریم را با ملات ماسه سیمان آستر سازی و مقاوم کنید.همانطور میانگین کل مراحل توضیح داده شده ۳-۵ ساعت طول می کشد.

و در آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید. .


درب ضد سرقت فلزی, درب ضد سرقت سفارشی, ساخت درب ضد سرقت سفارشی, تولید درب ضد سرقت سفارشی, درب ضد سرقت سفید, سفارش ساخت درب ضد سرقت, درب ضد سرقت سفارشی فلزی, قیمت درب ضد سرقت فلزی, تولید درب ضد سرقت تهران, تولیدی درب ضد سرقت, تولید چهارچوب درب ضد سرقت, بهترین تولید کننده درب ضد سرقت, تولیدی درب ضد سرقت تهران, تولید درب ضد سرقت ساری, بهترین تولیدی درب ضد سرقت, تولید کننده درب ضد سرقت در تهران,قفل شفتی ریموت دار, انواع کلید درب منزل,درب ضد سرقت در ساری,انواع کلید قفل,قفل الکترونیکی درب ضد سرقت, قفل هوشمند درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید